Fotomaniak's Blog

Just another WordPress.com weblog

Wystawa „W hołdzie Hartwigowi”

leave a comment »


Na wystawie „W hołdzie Hartwigowi” zobaczymy znakomity portret mistrza fotografii wykonany przez jego córkę, Ewę Hartwig-Fijałkowską.
Fotografia Ewy Hartwig-Fijałkowskiej to „Portret Ojca, lata 70-te”, zdjęcie czarno-białe wykonane w technice bromowej. Córka Edwarda Hartwiga przygotowywała razem z ojcem m.in. albumy takie jak „Kazimierz nad Wisłą”, „Żelazowa Wola”, „Spotkania z Chopinem”.
– Pani Ewa Hartwig-Fijałkowska jako jedna z pierwszych przekazała fotografię na tę wystawę – mówi Krzysztof Kuzko, wiceprezes Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego, które ekspozycję „W hołdzie Hartwigowi” organizuje.
To pomysł LTF na uczczenie 100. urodzin wielkiego artysty. Każdy z fotografujących może ofiarować na wystawę jeden fotogram. Tematyka i format – dowolne, niemniej należy zadbać o passe-partout. Z nadesłanych prac powstanie wystawa otwierana 8 września o godz. 18. w galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego (przy Narutowicza 4). W tej sali Edward Hartwig debiutował w 1929 roku. Po ekspozycji wystawa zostanie przekazana do Zbiorów Specjalnych WBP.

czytaj całość

Reklamy

Written by fotomaniak

Lipiec 12, 2009 @ 6:45 pm

Napisane w Wystawy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: