Fotomaniak's Blog

Just another WordPress.com weblog

Konkurs – „Fotograf i jego portfolio”

leave a comment »


Każdy, kto chce realizować w życiu swoją pasję i marzy o tym, aby stała się źródłem dochodów musi posiadać konkretny plan.

Realizację planu „fotograf zawodowy” można rozpocząć od edukacji w renomowanej szkole, przyjęciu zlecenia na fotografowanie wydarzeń rodzinnych albo od poszukiwania miejsca pracy w agencji reklamowej, prasowej lub wydawnictwie.

Jakąkolwiek drogę wybierzesz, musisz być odpowiednio przygotowany, a przygotowanie do roli zawodowego fotografa to przede wszystkim rzetelnie przygotowane portfolio.

Portfolio, czyli teczka z przykładowymi fotografiami ma za zadanie prezentację dotychczasowych dokonań i jest podstawą do oceny umiejętności oraz zdolności autora.

Odpowiednie dobranie fotografii ma bezpośredni wpływ na sukces w realizacji zamierzonego planu. W celu stworzenie własnego portfolio należy wybrać  około 20 fotografii, które ukażą nasz unikalny warsztat oraz talent. Prace równocześnie powinny być dobrane pod kątem odbiorcy (szkoła, prasa, reklama, itd.).

Pomimo cyfryzacji fotografii nie wolno zapomnieć, że najbardziej skutecznym sposobem demonstracji swoich możliwości jest osobiste pokazanie prac – najlepiej prezentując profesjonalną teczkę.

czytaj całość

Reklamy

Written by fotomaniak

Lipiec 13, 2009 @ 8:54 am

Napisane w konkursy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: